PROJELENDİRME

1

Çelik Konstrüksiyon Yapı Tasarımı

Çelik projesi yapılacak olan yapının kullanıcı ihtiyaçlarına, üretim tekniklerine ve ekonomik koşullara en uygun bir şekilde dizayn edilmesi doğru bir taşıyı sistem tasarımı ile başlar.
 
​Taşıyıcı sistemi doğru kurgulanmış çelik proje hem diğer disiplinlerle uyum içinde çalışır hemde istenilen sonuçlara kolay bir şekilde ulaşma imkanı sağlar.

2

Çelik konstrüksiyon Yapı Statik Analiz işlemleri

Taşıyıcı sistem tasarımı yapılan çelik projenin diğer disiplinlerle uyum kontrolü sağlandıktan sonra çelik statik hesapları başlar. Kullanım koşullarına ve yönetmeliklere göre yapının karşılaması gereken yükler belirlenir.
 
Yapılan bu yük analizi doğrultusunda çelik statik hesapları uluslararası geçerliliği olan bilgisayar programları ve Ren Çelik bünyesinde geliştirilmiş olan hesap yöntemleri ile yapılır.

3

Çelik konstrüksiyon Yapı Modelleme işlemleri

Statik analizleri ve birleşim hesapları yapılan çelik projenin 3 boyutlu olarak (Xsteel vb programlarla) modellemesi yapılır.
 
Tüm detaylarına kadar birebir modellenen yapının gerçek davranışı bu modelleme sayesinde izlenir ve olası hataların önüne geçilir.

4

Çelik konstrüksiyon Yapı İmalat ve Montaj 

3 boyutlu model üzerinden gerekli kontroller yapıldıktan sonra çelik projeye ait tüm imalat resimleri hazırlanır. Üretilen imalat resimleri imalatçı grupların kolay algılaması ve hataların önüne geçmek için uygun formatta düzenlenir.
 
Çelik projenin üretim ve kontrol aşamalarında gerekli olabilecek tüm listeler (Malzeme, poz, civata, boya alanı, vb) rapor halinde hazırlanır. 
 
Ayrıca çelik proje ile ilgili tüm hesapları içeren bir statik dosya hazırlanır.

© 2017 - 2020 Tüm hakları saklıdır